میلاد فشی

فقط خواندنی بودن حافظه های اکسترنال متصل به تلویزیون اندروید سونی

یکی از مشکلات این تلویزیون اینه که اگه هارد اکسترنال / فلش مموری به اون متصل کنید نمیتونید اطلاعات هارد اکسترنال یا فلش مموری رو حذف کنید یا بر روی اون چیزی رو بنویسید ! من فایل منیجرهای مختلف اندروید رو بر روی تلویزیون اندروید TV ام تست کردم.همه اون ها نتونستن بر روی External Memory چیزی رو کپی کنند یا حذف کنند ! این مشکل با بررسی که من انجام دادم برمگیرده به اندروید 5 به بالا.گوگل برای امنیت اندروید از نسخه 5 به بعد محدودیت دسترسی به External memory ها رو ایجاد کرد.برای داشتن حق دسترسی نوشتنی و خواندنی در اندروید باید پکیجی با نام "documentsui" در هسته سیستم عامل اندروید نصب شده باشد.متاسفانه شرکت سونی بر روی تلویزیون اندرویدی این بسته رو نصب نکرده.حتی اگر شما بسته "com.android.documentsui" رو هم از اینترنت دانلود کنید و اون رو خودتون نصب کنید چون که به عنوان یه برنامه کاربردی نصب میشه و در هسته سیستم عامل اندروید قرار نمیگیره باز هم مشکل دسترسی به External memory ها حل نمیشه ! برای نصب این بسته در هسته سیستم عامل هم باید حتماً اون رو با دسترسی روت نصب کنید.که دسترسی روت داشتن به تلویزیون هم کار مشکلیه و هم ریسک بالایی داره.چون با این قیمت بالای تلویزیون اگر عملیات روت ناموفق باشه ، هزینه زیادی روی دست شما میزاره.من حتی به ایمیل پشتیبانی شرکت سونی به آدرس "customersupport.en@eu.sony.com" هم ایمیل زدم و این مشکل رو مطرح کردم.پاسخی رو هم از شرکت دریافت کردم و مدل و سال تولید تلویزیون رو ازم پرسیدن و بابت درخواست ام ازم تشکر کردن.از شما دوستان ITpro ای عزیز که تلویزیون سونی دارند هم تقاضا دارم ایمیلی با محتوای انگلیسی به ایمیل بالا بفرستید.چون هر چقدر تقاضا برای اصلاح بیشتر باشد احتمال حل این مشکل توسط شرکت سونی بالا میرود.البته شرکت سونی اعلام کرده در اواسط ماه February همین سال(2019) آپدیت Oreo یا Android 8.0 رو برای تلویزیون هاش ارائه میده.ولی شرکت سونی همیشه به دلایل مشکلات کند شدن سرورهای بروزرسانی و نیز تلاش مهندسان برای نهایی سازی و رفع باگ های احتمالی ؛ بروزرسانی رو به صورت تدریجی و با تاخیر انجام میده.البته باید بدونید SONY به تازگی اعلام کرده که روند آپدیت تلویزیون های اندرویدی تولید شده در سالهای 2015-2016 را متوقف می کند..تلویزیون من برای سال 2017 هستش و با این آپدیت نسخه اندروید اون از 7 به 8 ارتقاء پیدا میکنه و حتی ممکنه در این نسخه این مشکل حل شده باشه البته بعید میدونم !!!

نویسنده: میلاد فشی

منبع: وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.

#سونی_اندروید_tv #sony_android_tv #documentsui #اتصال_هارد_به_تلویزیون #اتصال_فلش_به_تلویزیون #فقط_خواندنی #اندروید_tv #اندروید
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....