درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

کرش آیفون و آیپد تنها با یک اموجی

1 نظرات
45 بازدیدها
Image

آسیب پذیری جدید در ios


آسیب پذیری جدید در سیستم عامل IOS شما را قادر خواهد ساخت تا گوشی IPHONE ویا IPAD را با مشکل مواجه کنید. این آسیب پذیری مربوط می شود به لحظه ای که گوشی آیفون و یا آیپد مربوطه، می خواهد اموجی (emoji) از طرف فرستندرو باز کند و در این لحظست که تجهیز مربوطه crash کرده و کاربر باید آن را راه اندازی مجدد کند. اما تمام نکته در شکل و فورمت این اموجی بوده. در ادامه بشرح مختصری در ارتباط با اموجی پرداخته و سپس در ارتباط با این آسیب پذیری توضیح داده خواهد شد.
اموجی (Emoji) در واقع تصاویر مفهومی و شکلهایی است که در پیامهای مجازی و تارنماهای ژاپنی استفاده می‌شده‌است و بعدها در سراسر جهان گسترش یافت و یا بعبارتی اموجی در واقع خط تصویری است که متعلق به فرهنگ ژاپنی می باشد. این شکلک‌ها در سال ۲۰۰۹ در سیستم ایمیل جیمیل پدیدار گشتند. و به مرور سیستم عامل مک او اس نسخه ۱۰٫۷ و سیستم‌عامل‌های ویندوز فون و ای او اس اقدام به استفاده از اموجی کردند. گوگل نیز در سال ۲۰۱۳ برای نسخه جدید اندروید خود یعنی کیت کت یا همان اندروید ۴٫۴ و نسخه‌های بالاتر در کیبورد خود یا همان گوگل هنگ اوت از نوعی اموجی که شکلی منحصر به خود دارد استفاده کرد. (ویکی پدیا)
Image

اما این کاراکتر که منجر به crash شدن آیفون و آیپد می شود بصورت زیر بوده.یک emoji که یک پرچم سفید است، رقم “۰” و یک emoji که رنگین‌کمان را نشان می‌دهد.
اتفاقی که بعد از دریافت این کاراکتر توسط سیستم مقصد و یا سیستم پیام رسان می شود بشرح زیر بوده: نرم‌افزار آیفون تلاش می‌کند که این emojiها را با هم ترکیب کند اما قادر به انجام این کار نخواهد بود و لذا همین امر موجب می گردد تا ابزار پیام‌رسان آیفون دچار crash شود که در نهایت نیاز به راه‌اندازی مجدد آیفون خواهد شد.
در حال حاضر، راهکار و روش خاصی برای محافظت سیستم شما در برابر این آسیب پذیری وجود ندارد.شاید اپل در روزهای آتی، وصله مورد نظر را برای رفع آسیب پدیری مربوطه منتشر کند . تا به الان این شرکت در این ارتباط، اظهار نظری نکرده (۱۷ ژانویه ۲۰۱۷) .

منبع : You Can Crash Anyone's iPhone Or iPad With A Simple Emoji Text Message

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow